Tradicionalni zajtrk 2021

 

Kot po mnogih slovenskih vrtcih in šolah, je tudi pri nas v petek, 18. 11. 2021 potekal že 11. Tradicionalni slovenski zajtrk. Letošnji slogan zajtrka je nosil naslov »Zajtrk s sadjem – super dan«.

Ves teden smo izvajali dejavnosti o lokalno pridelani slovenski hrani. Otroke smo spodbujali, da bi čim večkrat jedli zdravo hrano iz najbližjih kmetij.

V vrtcu imamo pester izbor živih naših lokalnih pridelovalcev in smo veseli, da na naših mizah diši domača hrana.

Za lažjo orientacijo, kako dobimo živila, ki jih pojemo, smo spoznavali potek pridelave mleka, masla in kruha. Največ pozornosti smo posvetili pridnim čebelam in čebelarjem, ki poskrbijo za sladki med in opraševanje rastlin. Še posebej smo bili veseli mladih čebelarjev – predšolskih otrok iz našega vrtca, ki se že učijo in pomagajo domačim pri delu v čebelnjaku. Ti so nam z veseljem pokazali svoja čebelarska oblačila in predstavili, kar so se že naučili. To je naša prihodnost za pridelavo »super živil«, kot jih poimenujemo v projektu Slovenski tradicionalni zajtrk.

Marjeta Nastran

AV TRAD ZAJ 21 01AAAV TRAD ZAJ 21 02AAAV TRAD ZAJ 21 03AAAV TRAD ZAJ 21 04AAAV TRAD ZAJ 21 05AAAV TRAD ZAJ 21 06AAAV TRAD ZAJ 21 07AAAV TRAD ZAJ 21 08AAAV TRAD ZAJ 21 09AAAV TRAD ZAJ 21 10AAAV TRAD ZAJ 21 11AA