Narodna noša

 

Vzgojiteljice smo otrokom predstavile različne narodne noše. Najprej smo predstavile gorenjsko narodno noše. Spoznavali smo posamezne kose oblačil in dodatkov. Otroci so najbolj občudovali svileno ruto in žensko obleko. Najbolj zabavno jim je bilo seveda, ko smo vzgojiteljice zaplesale oblečene v narodne noše. Na posnetkih smo si ogledali kulturne dogodke, na katerih lahko vidimo narodne noše. Otroci so se takoj spomnili Pihalnega orkestra Alples, katerega člani so oblečeni v narodne noše.

Na risbicah, ki so jih otroci narisali, pa so dobro vidne tudi bunkice na nogavicah in drugi dodatki, na katere so bili otroci pozorni in so jih spretno ilustrirali.

Marjeta Nastran

AV NARODNA NOSA 19 1AAAV NARODNA NOSA 19 2AAAV NARODNA NOSA 19 3AAAV NARODNA NOSA 19 4AAAV NARODNA NOSA 19 5AAnar nosa 11AA