Z Jožico Zupanc oblikujemo medene Miklavže

Še preden se je december začel, je pogovor otrok tekel okoli sv. Miklavža. Otroci njegov obisk res z veseljem pričakujejo. Da pa smo njegov obisk lažje počakali, smo v vrtec povabili gospo Jožico Zupanc, ki za domače rada speče Dražgoški kruhek. Iz medenega testa pa tokrat nismo oblikovali srca, ampak Miklavža. Gospa Jožica nam je razložila, kako se zamesi medeno testo (kaj vse potrebujemo), nato pa nam je potek izdelave Miklavža tudi pokazala. Najprej je sledila oblika, nato pa vse od kape, rok, palice itd. Otroci so potem z veseljem začeli tudi sami z valjanjem in oblikovanjem ter izdelali čudovite Miklavže. Te nam je naša kuharica spekla in prav praznično je dišalo po vrtcu. Ob odhodu domov pa je vsak otrok enega odnesel s seboj. Tako smo na lep način čakali na obisk sv. Miklavža. Gospe Jožici pa se zahvaljujemo za lepo »medeno« dopoldne. J

Ema Zupanc

AV DRAZGOSKI KRUHEK 1AAAV DRAZGOSKI KRUHEK 3AAAV DRAZGOSKI KRUHEK 2AAAV DRAZGOSKI KRUHEK 4AA