Obisk zobne asistentke

V ponedeljek, 1. 10. 2018, nas je obiskala zobna asistentka Irena Gortnar. V mlajši in srednji skupini so se najprej pogovorili o zdravi hrani in pravilni skrbi za zobe, potem pa so si ogledali risanko Pujsa Pepa pri zobozdravniku. Skupaj s kužkom Pikijem in konjem Miškom so čistili zobe. Otroci srednje skupine so čisto zares preizkusili nove zobne ščetke in se z Irenino pomočjo učili pravilnega ščetkanja.

V starejši skupini je pogovoru sledila zgodba Konj Miško pri zobozdravniku, ki jo je Irena pripovedovala ob slikah iz slikanice. Potem je konj Miško zares sedel na stolu, otroci pa so mu z različnimi pripomočki pregledali in popravili zobe. Bilo je kot v pravi zobozdravniški ordinaciji! Z Ireno so tudi preverili, ali si res pravilno ščetkajo zobe, kar sicer zavzeto počnejo v vrtcu po vsakem zajtrku.

Irenin obisk je otroke navdušil; za spomin imajo zdaj zobek, ki so si ga iz Das mase izdelali z modelčkom. Naj s takim navdušenjem skrbijo tudi za svoje zobe!

Juliana Veber

AV ZOBJE 1AAAV ZOBJE 2AAAV ZOBJE 3AAAV ZOBJE 4AAAV ZOBJE 5AAAV ZOBJE 6AAAV ZOBJE 7AAAV ZOBJE 8AAAV ZOBJE 9AA