Dežela palčkov

V soboto, 15. 9. 2018, smo vzgojiteljice povabile družine otrok, ki obiskujejo Antonov vrtec, da se nam pridružijo v deželi palčkov. Že samo vabilo je staršem dalo vedeti, da bo to res zelo skrivnostna dežela, saj vanjo nima vstopa vsak. Dobili smo se na naslednjih koordinatah severne in južne zemljepisne dolžine in širine: 46°13'15.9"N 14°09'19.0"E. Ja, to je bila težka uganka.

V tej deželi prebivajo majhni, nagajivi in malce sramežljivi palčki, ki se skrivajo ob gozdni poti, za drevesi in na travniku. Pot v deželi palčkov je bila sestavljena iz šestih različnih postaj, na katerih se je telovadilo, kuhalo, tipalo skrite predmete, štelo jurčke in mušnice, pobiralo smeti in urilo otroški spomin. Za vsako opravljeno nalogo je družina dobila štempiljko, ki jo je odtisnila v knjižico.

Pot skozi deželo palčkov smo zaključili pred vrtcem, kjer nam je čas ob prijetnem druženju hitro minil. Izdelovali smo sadna nabolada in verižice iz slamic.

Katja Luznar

PALCEK 1AAAV SRECANJE 18 04AAAV SRECANJE 18 12AAAV SRECANJE 18 19AAAV SRECANJE 18 32AAAV SRECANJE 18 29AAAV SRECANJE 18 47AAAV SRECANJE 18 50AAAV SRECANJE 18 53AA