Obisk v knjižnici v Železnikih

Knjige so naš zaklad. Že Einstain je rekel: "Če želite, da bo vaš otrok pametenmu pripovedujte pravljice in če želite, da bo še bolj pametenmu pripovedujte še več pravljic." Tudi v vrtcu vsakodnevno prebiramo knjige in v njih iščemo znanje, zabavo, umetnost, kulturo…

Že tisti najmlajši, eno leto stari, se zelo radi zadržujejo v knjižnih kotičkih. Še hoditi ne znajo, a že stegujejo roke proti knjigam in prav ob slikanicah nastajajo prve besede.

Razveselili so se tudi otroci starejše skupine, ko smo obiskali knjižnico. Knjižničarka Tatjana Šmid nam je nazorno predstavila knjižnico in nas seznanila z najbolj zanimivimi knjižnimi novostmi za otroke. Zelo pozorno so otroci prisluhnili pravljici, ki jo je pripovedovala ob knjigi in zraven še animirala z lutko – kačo.

Brez pravljice ni otroštva.

Marjeta Nastran

AV KNJIZNICA 18 01AAAV KNJIZNICA 18 02AAAV KNJIZNICA 18 03AAAV KNJIZNICA 18 04AAAV KNJIZNICA 18 05AAAV KNJIZNICA 18 07AAAV KNJIZNICA 18 08AAAV KNJIZNICA 18 09AA