Vrtec praznuje

Zvonček kliče cin, cin, con,

k nam prihaja svet‛ Anton …

In zopet smo se tudi letos, 17. januarja, spomnili na zavetnika našega vrtca, Svetega Antona. Otroci o njegovem življenju vedo veliko stvari in zanimivosti, prav tako vedno znova zelo radi zapojejo pesem, ki pripoveduje o njem. Z veseljem so ustvarili vsak svojega Antona iz plastenke in različnega materiala ter majceno Sveto pismo in naredili pujske iz slanega testa. Prav tako so se lahko preizkusili v dramski vlogi svetega Antona. Ker je sveti Anton Puščavnik tudi zavetnik živinorejcev, je velikokrat upodobljen s prašičkom. Ob veselem, prazničnem vzdušju smo spekli tudi sladke prašičke in jih ob koncu dneva ponosno odnesli domov.

Irena Vodnik

AV ANTON 18 1AAAV ANTON 18 3AAAV ANTON 18 4AAAV ANTON 18 7AAAV ANTON 18 9AAAV ANTON 18 8AA