Druženje ob instrumentih

 

Bil je povsem običajen četrtek, 30. 11. 2017. Ampak za nas Antončke noben dan ni povsem običajen, ker se nam vedno dogaja kaj zanimivega. Tudi tokrat je bilo tako, saj nas je obiskala Martinova mami, Erika Mohorič Demšar.

Seveda v vrtec ni prišla le zato, da bi nas pozdravila in malo poklepetala z nami, čeprav tudi klepet ni izostal. Glavni namen njenega obiska je bil namreč poučne narave, saj nam je pripravila predstavitev malih inštrumentov. 

Na vse te inštrumente je tudi zaigrala, da smo lahko slišali, kakšne zvoke tvorijo, ob tem pa nam je povedala, kako se posamezna glasbila imenujejo.

Tudi otroci so se preizkusili v igranju, ki smo ga obogatili še s petjem. Otrokom so bili najbolj všeč inštrumenti: grom, kobasa in riba.

Za zaključek prijetnega druženja smo pod taktirko dirigenta odigrali skupaj kot pravi orkester.   

Damijana Leben

 

AV INSTRUMENTI 01AAAV INSTRUMENTI 02AAAV INSTRUMENTI 03AAAV INSTRUMENTI 04AAAV INSTRUMENTI 05AAAV INSTRUMENTI 06AAAV INSTRUMENTI 07AAAV INSTRUMENTI 08AAAV INSTRUMENTI 09AAAV INSTRUMENTI 10AAAV INSTRUMENTI 11AA