Od zrna do kruha - Katja Luznar na obisku


16. novembra 2017 nas je obiskala Katja Luznar, Evina mamica. Z njeno pomočjo oz. po njenih navodilih smo se seznanili z dolgo potjo do kruha ‒ od mletja pšenice, pridelave moke, do peke kruha. Otroci so z veseljem stresali pšenična zrna v velik glasen stroj, ki jih je zmel v drobno moko, to pa smo uporabili kot glavno sestavino, ko smo zamesili za kruh. Pri malici smo z velikim navdušenjem poizkusili svoj, pri nas v vrtcu spečen kruh in se še večkrat spomnili na prijeten obisk. Katje smo bili zelo veseli, še posebej pa je bila ob obisku ponosna deklica Eva, saj nas je z mamico Katjo obiskala tudi njena sestrica Tjaša.

Katji se zahvaljujemo za poučno izkušnjo in ji želimo še veliko veselja ob peki in okušanju pečenih dobrot.

Irena Vodnik

AV KRUH 01AAAV KRUH 02AAAV KRUH 03AAAV KRUH 04AAAV KRUH 05AAAV KRUH 06AAAV KRUH 07AAAV KRUH 08AAAV KRUH 09AAAV KRUH 10AAAV KRUH 11AAAV KRUH 12AAAV KRUH 14AAAV KRUH 15AA