Zobna asistentka Irena Gortnar

Skrb za zobe je zelo pomembna in jo je potrebno uvajati že od malih nog. Tega se zavedamo tudi v Antonovem vrtcu, zato je v ponedeljek, 2. 10. 2017, k nam na obisk prišla zobna asistentka Irena Gortnar. Najprej se je ustavila v mlajši in srednji skupini, potem pa še v starejši. Za začetek smo si ogledali risanko (pri zobozdravniku), nato pa nam je na zanimiv način razložila in predstavila, kako naj skrbimo za zobe, da bodo zdravi in lepi. Na plišasti lutki z zobki (kravici Špelci in kužku Pikiju) je demonstrirala umivanje zob, potem pa so si otroci skupaj z asistentko umili zobe. Prinesla nam je tudi pobarvanke, ki so jih otroci z veseljem pobarvali. Na koncu pa so se igrali še igro vlog – pri zobozdravniku. Od zdaj naprej bo umivanje zob še bolj zabavno.

Ema Zupanc

AV CISCENJE ZOB 01AAAV CISCENJE ZOB 02AAAV CISCENJE ZOB 03AAAV CISCENJE ZOB 04AAAV CISCENJE ZOB 05AAAV CISCENJE ZOB 06AAAV CISCENJE ZOB 07AAAV CISCENJE ZOB 08AAAV CISCENJE ZOB 09AAAV CISCENJE ZOB 10AAAV CISCENJE ZOB 11AA