Zdravstvena vzgoja

V letošnjem šolskem letu nas je v Antonovem vrtcu obiskala gospa Mojca Žargi iz Zdravstvenega doma Škofja Loka. Prišla je z namenom, da nas poduči o zdravem načinu življenja. S posebno lučko nam je pokazala, koliko bakterij je na naših neumitih rokah, potem pa smo si ogledali posnetek, kako lahko ob zgodbici pravilno umijemo roke. To smo preizkusili tudi v praksi in kasneje z lučko še enkrat preverili, kako nam je šlo. Ugotovili smo, da so bile po natančnem umivanju naše roke bistveno bolj čiste. Pogovarjali smo se tudi o zdravi prehrani in o tem, kako je spanje pomembno za naše zdravje in rast, saj ravno med spanjem rastemo. Za konec pa smo ugotovili, da je za zdravje pomembno tudi veliko gibanja in zato nam je gospa pokazala nekaj gibalnih vaj, ki smo jih z veseljem vsi tudi ponovili za njo. Zahvalili smo se ji za obisk in zelo veseli bomo ponovnega v naslednjem šolskem letu.

Kristina Zupanc

AV ZDR VZGOJA 1AAAV ZDR VZGOJA 2AAAV ZDR VZGOJA 3AAAV ZDR VZGOJA 4AAAV ZDR VZGOJA 5AAAV ZDR VZGOJA 6AA