V muzeju

V mesecu marcu smo se Antončki podali na kulturni pohod in si poleg plavža ogledali tudi muzej v Železnikih.

Skozi razlago vodičev smo izvedeli veliko zanimivega o življenju v časih, ko je v Železnikih cvetelo železarstvo. Otroci so razlago Jureta in Katje spremljali z velikim zanimanjem. Navdušeni so bili tudi nad maketo žage in delavnice za izdelovanje žebljev. Maketa s pomočjo zvočnih in svetlobnih učinkov zelo nazorno prikaže, kako je potekalo delo v tistih časih. Spoznali smo tudi razvoj na področjih mlinarstva, sodarstva, oglarstva in čipkarstva v Selški dolini.

Naš pohod se je izkazal za izjemno zanimivega in poučnega. Otroci so se naučili veliko novega tako o Železnikih kot tudi o časih, ko je bilo življenje precej težje, kot je danes.  

Damijana Leben

AV MUZEJ 17 01A AV MUZEJ 17 02A AV MUZEJ 17 03A AV MUZEJ 17 04A AV MUZEJ 17 05A AV MUZEJ 17 06A AV MUZEJ 17 07A AV MUZEJ 17 08A AV MUZEJ 17 09A