Urh Demšar - operacijski inštrumentar

 

V vrtcu smo zelo veseli, ko k nam na obisk pridejo starših naših otrok in nam predstavijo kaj zanimivega oziroma, kaj so po poklicu. Tako je v torek, 11. 4. 2017, k nam prišel Urh Demšar – ati našega Martina, ki je zaposlen v Kliničnem centru v Ljubljani kot operacijski inštrumentar. Že preko uniforme, katero je imel oblečeno, so otroci kmalu ugotovil, da Martinov ati dela v zdravstvu. Najprej nam je preko diaprojekcije razložil in predstavil svoj poklic. Otroci so mu z zanimanjem prisluhnili. Predstavil nam je svoj delavni dan. S seboj je prinesel tudi veliko pripomočkov in operacijskih instrumentov, ki jih uporabljajo pri operaciji oz. pri poklicu operacijski inštrumentar. Otrokom pa je bilo še posebej všeč, ko smo v vrtcu »operirali« plišastega levčka. Predstavil je potek operacije od začetka do konca. Bilo je zelo zanimivo in poučno. Otrokom smo nato pripravili kotiček –zdravnik, v katerem se zelo radi igrajo.

Ema Zupanc

AV URH 01A AV URH 02A AV URH 03A AV URH 04A AV URH 05A AV URH 06A AV URH 07A AV URH 08A AV URH 09A