Janez Luznar nam zaigra na harmoniko

V petek, 27. 1. 2017, smo imeli na obisku Janeza Luznarja, Evinega atija. Prišel pa je malo drugačen, kot smo ga navajeni. Oblečen je bil namreč v gorenjsko narodno nošo in igral na harmoniko, še preden je vstopil. Otroci so z zanimanjem poslušali in si ogledali narodno nošo, ki nam jo je kasneje tudi predstavil. Najprej pa je predstavil inštrument-harmoniko, na katero odlično zaigra in zraven tudi lepo zapoje. Razložil nam je, kako harmonika deluje in kako privabimo iz nje zvok. Otroci so lahko harmoniko tudi od bližje pogledali in preizkusili tipke, ter tako malo ˝zaigrali¨. Nato pa nam je Janez zaigral še nekaj pesmic, otroci pa so zraven z veseljem peli in plesali,  tako da smo imeli v vrtcu pravo malo veselico.

 

Ema Zupanc

AV JANEZ HARMONIKA 01DDAV JANEZ HARMONIKA 02DDAV JANEZ HARMONIKA 03DDAV JANEZ HARMONIKA 04DDAV JANEZ HARMONIKA 05DDAV JANEZ HARMONIKA 06DDAV JANEZ HARMONIKA 07DDAV JANEZ HARMONIKA 08DDAV JANEZ HARMONIKA 09DD