10. tradicionalni slovenski zajtrk

10. tradicionalni slovenski zajtrk je potekal v petek, 18. 11. 2016. V našem vrtcu jemo lokalno pridelano zelo pogosto, ne samo na ta dan, saj so seneno mleko, kruh iz krušne peči, domače maslo, med in jabolka kmetij iz bližnjih vasi večkrat na jedilniku. Res tekne, pa še zdravo je. Ob polni, lepo okrašeni mizi čas teče drugače, umirjeno, prijetno in sproščeno.

Po zajtrku smo se zbrali vsi skupaj in najprej veselo zaplesali. Uganete, na katero melodijo? Seveda, Slakova pesem Čebelar je bila ta dan kar naprej na sporedu. Saj jo poznate: »Čebelice, čebelice, saj moje ste prijateljice, pozabi vas nikdar ta stari čebelar.«

Točno ob 10. uri pa smo jo še zapeli in se pri tem posneli. Pridružili smo se namreč projektu
Čebelarske zveze Slovenije ter ustvarili najštevilčnejši čebelarski zbor, saj smo v vrtcih in šolah, vsak na svoji lokaciji, a ob istem času, zapeli vsem dobro poznano in priljubljeno pesem Čebelar ansambla Lojzeta Slaka.

Vas zanima, kako je bilo slišati? Tu je povezava do posnetka:
https://www.youtube.com/watch?v=Nbb9Did0ieg&feature=youtu.be

Nežka Čufar

 

AV TRAD ZAJTRK 16 01AAAV TRAD ZAJTRK 16 02AAAV TRAD ZAJTRK 16 03AAAV TRAD ZAJTRK 16 04AAAV TRAD ZAJTRK 16 05AAAV TRAD ZAJTRK 16 06AAAV TRAD ZAJTRK 16 07AAAV TRAD ZAJTRK 16 08AAAV TRAD ZAJTRK 16 09AAAV TRAD ZAJTRK 16 10AA