Jesenski izlet 1. del

V sredo, 12. 10. 2016, smo imeli izlet z avtobusom v Martinj Vrh. Šli smo na ogled kmetije pr´Demšarji, kjer je doma vzgojiteljica Mira. Cela družina, skupaj z mamo in atom, so nas velikodušno sprejeli. Najprej smo odšli v hlev, kjer smo si ogledali krave in molžo. Janez nam je razložil in pokazal, kako mleko pride do hladilnice. Mleko smo tudi poskusili in bilo je odlično. Pokazali so nam tudi, kako naredijo mošt, zato pa smo najprej pobrali jabolka. Polna zaboja jabolk smo peljali s samokolnico, da smo zmleli jabolka in naredili mošt ter ga potem tudi vsega popili. Dokaz, da je bil zares dober. Zraven mošta pa smo se posladkali še z domačimi piškoti. Po »malici« je bila košnja ter grabljenje. Travo smo naložili in odpeljali v hlev. Za konec je sledil še najboljši del. Vožnja s traktorjem. Veseli smo bili, ker smo lahko videli, kako poteka delo na kmetiji ter zagnanost starih in mladih, ki delajo skupaj. Hvaležni smo jim za njihov čas in lepo dopoldne.

Ema Zupanc

 

AV MV KMETIJA 01DDAV MV KMETIJA 02DDAV MV KMETIJA 03DDAV MV KMETIJA 04DDAV MV KMETIJA 05DDAV MV KMETIJA 06DDAV MV KMETIJA 07DDAV MV KMETIJA 08DD