Čistimo zobe

 

Vsako leto nas v tem času obišče zobna asistentka Irena Gortnar. Otrokom predstavi pomen čistih in umitih zob ter zdravo prehrano. Otroci ji z veseljem prisluhnejo, saj pripoveduje res doživeto. Všeč jim je, ker je dejavnost obogatena še z animiranim filmom in s fotografijami, ob katerih otroci lahko doživeto spremljajo vsebino in si stvari zapomnijo in jih prenesejo v vsakdanje življenje. Z zanimanjem so sodelovali tudi najmlajši, še posebej, ko je asistentka prikazovala, kako pravilno umivati zobe z lutko Pikijem. Zabavno jim je bilo, ko so se v tem opravilu preskusili tudi sami. Starejši otroci so se umivanja zob lotili z vso resnostjo in si res skrbno in pravilno umili zobe. Obljubili so tudi, da bo tako odslej tudi vsak dan.

Marjeta Nastran

 

AV ZOB 1DDAV ZOB 2DDAV ZOB 3DDAV ZOB 4DDAV ZOB 5DDAV ZOB 6DDAV ZOB 7DDAV ZOB 8DDAV ZOB 9DDAV ZOB 10DDAV ZOB 11DD