Knjiga - moja najljubša igrača

Štejem tri prste in pol in obožujem knjige. Mami in oči pravita, da se je ta zaljubljenost začela kmalu po rojstvu. Prva stvar, ki sem jo prijel, je bila majhna kopalna knjigica. V njej so bile narisane živalice, najbolj pa mi je bil všeč slonček, ki je zapiskal, če sem mu stisnil trebušček. Ta knjigica je šla z nami na vsak izlet in seveda v kopalno kad. Kmalu se je pričelo moje grizalno obdobje. Ko so mi rasli zobki, me je najbolj potolažilo, če sem zagrizel v najtršo kartonko. Tam okrog prvega leta pa sem najraje gledal knjigice o medu Jaku. Takrat sem tudi začel občudovati ilustracije Zvonka Čoha v Enci benci na kamenci. Besedilo izštevank se mi je takrat zdelo še malo predolgo. Najraje sem s prstkom potoval po ilustracijah, medtem ko mi je mami opisovala slike s svojimi besedami. Največ knjig na enem mestu pa sem videl lansko leto na knjižnem sejmu. Tam sem srečal Frančka, Nodija in mačka Murija. Kar nisem mogel verjeti, da sem jim lahko dal rokico. Naj vam zaupam, da je med mojimi najljubšimi obiski vsakotedenski obisk knjižnice. Tam lahko sam izberem knjigice iz dveh velikih zabojev. Mamica in oči pa izbereta še kakšne pesmice ali pa zgodbice za branje pred spanjem. Knjige na pult pred gospo knjižničarko zložita mami in oči, jaz pa prinesem veliko leseno kocko, nanjo stopim, da sem večji in dam knjižničarki svojo izkaznico. Ko knjige popiskajo, jih podam očiju, da jih zloži v nahrbtnik. Ponavadi se knjig nabere za velik nahrbtnik, pa še v mojega malega naložimo par majhnih knjigic. Trenutno je med mojimi najljubšimi knjigicami za branje knjigica z zgodbami iz Svetega pisma, ki mi jo je prinesel sv. Miklavž. Največkrat si želim, da beremo zgodbo o mojem zavetniku Davidu, ki je premagal Goljata. Velikokrat pa pred spanjem prosim za kakšno knjigo iz mamičine police. Tam so debelejše knjige, ki so še pretežke za moje rokice. Med meni najlepšimi pravljicami je tista o Gospodu Kokotu. Naj na koncu omenim še posebne knjigice, ki so mi tudi izredno všeč. To so razne knjigice za ustvarjanje, v katere lepim nalepke, barvam z vodenimi barvicami in povezujem pikice.

David Šuštar (zapisala Tatjana in Andrej Šuštar)